انواع مختلف بادکش درمانی چیست؟

بادکش درمانی

توجه خدمات فصد، حجامت،  زالو درمانی در مرکز طب سنتی شمیم انجام نمی شود لطفا تماس نگیرید

انواع مختلف بادکش درمانی چیست؟

بادکش درمانی در ابتدا با استفاده از شاخ حیوانات انجام می‌شد. بعداً، فنجان‌هایی از جنس بامبو و سپس سرامیک ساخته شد. مکش در درجه اول از طریق استفاده از گرما ایجاد می‌شد. فنجان‌ها ابتدا با آتش گرم می‌شدند و سپس روی پوست قرار می‌گرفتند. هنگام خنک شدن، لیوان‌ها پوست را به سمت داخل خود می‌کشیدند.

نوع مدرن آن، اغلب با استفاده از لیوان‌های شیشه‌ای که مانند توپ‌های گردی هستند که یک انتهای آن‌ها باز است، انجام می‌شود.

امروز دو دسته اصلی بادکش درمانی انجام می‌شود:

حجامت خشک که روشی تنها شامل مکش است.
حجامت مرطوب که ممکن است شامل مکش و خونریزی طبی کنترل شده باشد.
در طی هر دو نوع بادکش درمانی، پزشک شما ماده قابل اشتعال مانند الکل، گیاهان دارویی یا کاغذ را در یک فنجان قرار داده و آن را آتش می‌زند. با بیرون رفتن آتش، او فنجان را به‌صورت وارونه بر روی پوست شما قرار می‌دهد.

با سرد شدن هوای درون فنجان، خلأ ایجاد می‌شود. این باعث می‌شود با گسترش عروق خونی پوست، پوست شما بلند و قرمز شود. این فنجان به‌طور کلی تا 3 دقیقه در همان نقطه از پوست قرار می‌گیرد.

بادکش، گردش خون را در محلی که در آن فنجان‌ها قرار می‌گیرد، افزایش می‌دهد. این کار ممکن است تنش عضلانی را کاهش دهد، که می‌تواند جریان کلی خون و ترمیم سلول را بهبود ببخشد. همچنین ممکن است به شکل‌گیری بافت‌های همبند و رگ‌های خونی جدید در آن بافت کمک کند.

در یک نسخه مدرن‌تر بادکش درمانی، از پمپ لاستیکی به جای آتش استفاده می‌کند تا در فنجان خلأ ایجاد شود. گاهی اوقات درمانگرها از فنجان‌های سیلیکونی استفاده می‌کنند که می‌تواند از یک مکان به جای دیگر روی پوست شما با اثر ماساژ، حرکت کنند.

در روش بادکش مرطوب، با گذاشتن یک فنجان در حدود 3 دقیقه مکش خفیف ایجاد می‌شود، سپس درمانگر لیوان را برداشته و از یک تیغ جراحی کوچک برای ایجاد بریدگی‌های نازک و ریز روی پوست شما استفاده می‌کند. در مرحله بعد، او مکش دوم را اعمال می‌کند تا مقدار کمی خون بیرون بکشد.

ممکن است در اولین جلسه 3-5 فنجان بادکش دریافت کنید. یا ممکن است فقط یکی را امتحان کنید تا ببینید که چگونه عمل می‌کند. استفاده از بیش از 5-7 فنجان، بسیار نادر است.
پس از آن، برای جلوگیری از عفونت ممکن است یک پماد و باند آنتی‌بیوتیک استفاده شود. پوست شما باید طی 10 روز دوباره به حالت نرمال بازگردد.

طرفداران بادکش درمانی معتقدند که حجامت مرطوب، مواد مضر و سموم بدن را از بین می‌برد و باعث بهبودی می‌شود. اما این ادعا هنوز اثبات نشده است.

برخی افراد همچنین بادکش درمانی سوزنی را امتحان می‌کنند، که در آن ابتدا درمانگر سوزن‌های طب سوزنی را وارد پوست می‌کند و سپس لیوان‌ها را روی آن‌ها قرار می‌دهد.

بادکش درمانی بر درمان چه بیماری‌هایی مؤثر است؟

بادکش برای درمان طیف وسیعی از مشکلات استفاده شده است. ممکن است به ویژه در کاهش مشکلاتی که درد عضلانی و دردهای دیگری ایجاد می‌کنند، مؤثر باشد. احتمالاً این عمل در معالجه مشکلات گوارشی، مشکلات پوستی و سایر شرایطی که معمولاً با طب سوزنی درمان می‌شوند هم، مؤثر است.
یک بررسی نشان می‌دهد که قدرت بهبودی بادکش درمانی ممکن است بیش از برخی داروهای نه چندان مؤثر، باشد. محققان دریافتند که بادکش درمانی می‌تواند به شرایط زیر کمک کند:
· زونا
· فلج صورت
· سرفه و تنگی نفس
· آکنه
· فتق دیسک کمر
· اسپوندیلوز گردنی

طب سنتی شمیم

طب سنتی کرج

مرکز درمانی شمیم با کادر درمانی مجرب در رشته های تخصصی داخلی تخصصی زیبایی طب سنتی و طب سوزنی فارغ التحصیل از مالزی با پروانه طبابت در استان البرز از سال ۹۷ با ارائه بهترین خدمات درمانی در رشته‌ های زیبایی رفع بیماری های فشار خون دیابت کبد چرب مشکلات کمر درد.شروع بکار کرده و تا الان افتخار دارد توانسته با تلفیق طب رایج با طب سنتی بهترین نتایج درمانی را بدست آورده و موجبات رضایت عزیزان کرجی و دیگر مراجعین میهمان از شهرستانها از بدست آورد.

جهت کسب اطلاعات تماس و مشاوره رایگان به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

تماس با مرکز طب سنتی شمیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X