علل و درمان اختلال نعوظ (ED) چیست؟

درمان اختلال نعوظ

علل و درمان اختلال نعوظ (ED) چیست؟

درمان اختلال نعوظ

اختلال نعوظ (ED) چیست؟ اختلال نعوظ (ED) زمانی است که یک مرد مشکلات دائمی در دستیابی و/یا حفظ نعوظ دارد.

اختلال نعوظ (ED) زمانی است که یک مرد مشکلات دائمی در دستیابی و/یا حفظ نعوظ دارد. اختلال نعوظ می تواند رابطه جنسی را بدون درمان غیرممکن کند. بر اساس مطالعه پیری مردان در ماساچوست در مورد اختلال عملکرد جنسی، اختلال نعوظ می تواند برای اولین بار در مردی از 40 سالگی ظاهر شود. به گفته موسسه ملی بهداشت، حدود 30 میلیون مرد به اختلال نعوظ مبتلا هستند.

آیا اختلال نعوظ به معنای میل جنسی ضعیف است؟ اختلال نعوظ به طور خاص به مشکلات دستیابی یا حفظ نعوظ اشاره دارد.

به مشکلات دستیابی یا حفظ نعوظ. اشکال دیگر اختلال عملکرد جنسی مردان شامل میل جنسی ضعیف و مشکلات مربوط به انزال است. مردان مبتلا به اختلال نعوظ اغلب میل جنسی سالمی دارند، اما بدن آنها در مواجهه جنسی با ایجاد نعوظ پاسخ نمی دهد. معمولاً یک مبنای فیزیکی برای مشکل وجود دارد.

آیا تستوسترون پایین (T پایین) می تواند باعث اختلال نعوظ شود؟

در حالی که T پایین تنها دلیل اختلال نعوظ نیست، به نظر می رسد این دو به هم مرتبط هستند. با این حال، ارتباط بین تستوسترون پایین و اختلال نعوظ پیچیده است. محققان بر این باورند که این دو به هم مرتبط هستند زیرا به نظر می رسد که هر دو با بالا رفتن سن مرد همزمان هستند. با این حال، برخی از مردان با تستوسترون پایین به نعوظ سالم ادامه می دهند.

مرکز درمانی طب سنتی شمیم با کادر درمانی مجرب در رشته های تخصصی داخلی و طب سنتی و فیزیوتراپی و توانبخشی کرج فارغ التحصیل از مالزی ، با پروانه طبابت با ارائه بهترین خدمات درمانی در رشته‌های زیبایی، درمان اختلال نعوظ  ، رفع بیماری های فشار خون ،  دیابت ، کبد چرب ، مشکلات کمر درد ،  سیاتیک ، ماساژ های لاغری ، آرامشی و … شروع بکار کرده و تا الان افتخار دارد توانسته با تلفیق طب رایج با طب سنتی بهترین نتایج درمانی را بدست آورده و موجبات رضایت عزیزان استان کرج و دیگر مراجعین میهمان از شهرستان ها را بدست آورد.

علائم اختلال نعوظ علائم اختلال نعوظ شامل نعوظ هایی است که برای مقاربت جنسی خیلی نرم هستند، نعوظ هایی که فقط برای مدت کوتاهی دوام دارند و ناتوانی در دستیابی به نعوظ.
علائم اختلال نعوظ شامل نعوظ هایی است که برای مقاربت جنسی بسیار نرم هستند، نعوظ هایی که فقط برای مدت کوتاهی دوام می آورند و ناتوانی در دستیابی به نعوظ. مردانی که نمی توانند نعوظ داشته باشند یا نعوظ را حفظ کنند حداقل 75 درصد از مواقعی که اقدام به رابطه جنسی می کنند، در نظر گرفته می شوند که دارای اختلال نعوظ هستند.

درمان اختلال نعوظ
درمان اختلال نعوظ

چه کسانی به اختلال نعوظ مبتلا می شوند؟

اختلال عملکرد جنسی با افزایش سن مردان شایع تر است.
اختلال عملکرد جنسی با بالا رفتن سن مردان شایع تر است. بر اساس مطالعه پیری مردان ماساچوست، حدود 40 درصد از مردان درجاتی از ناتوانی در داشتن یا حفظ نعوظ را در سن 40 سالگی تجربه می کنند در مقایسه با 70 درصد از مردان در سن 70 سالگی. و درصد مردان مبتلا به اختلال نعوظ از 5 درصد به افزایش می یابد. 15 درصد با افزایش سن از 40 به 70 سال. اختلال نعوظ در هر سنی قابل درمان است.

مکانیک پشت اختلال نعوظ هنگامی که خون دو حفره در آلت تناسلی (معروف به اجسام غارنوردی) را پر می کند، نعوظ رخ می دهد.
وقتی خون دو حفره را پر می کند.

آلت تناسلی (معروف به اجسام غاری) نعوظ رخ می دهد. این باعث می شود آلت تناسلی منبسط و سفت شود، دقیقاً مانند یک بالون که با آب پر می شود. این فرآیند توسط تکانه های عصبی از مغز و ناحیه تناسلی آغاز می شود. هر چیزی که با این تکانه ها تداخل داشته باشد یا جریان خون به آلت تناسلی را محدود کند، می تواند منجر به اختلال نعوظ شود.

بیماری هایی که می توانند منجر به اختلال نعوظ شوند ارتباط بین بیماری مزمن زمینه ای و اختلال نعوظ در دیابت بسیار چشمگیر است.
ارتباط بین بیماری مزمن زمینه ای و اختلال نعوظ در دیابت بسیار چشمگیر است. تقریبا نیمی از مردان مبتلا به دیابت اختلال نعوظ را تجربه می کنند. با این وجود، کنترل خوب قند خون می تواند این خطر را به حداقل برساند.

علاوه بر این، چهار بیماری زیر می توانند با تداخل در جریان خون یا تکانه های عصبی در سراسر بدن منجر به اختلال نعوظ شوند.

بیماری قلب و عروقی
آترواسکلروز (سخت شدن عروق)
بیماری کلیوی
اسکلروز چندگانه

انتخاب های سبک زندگی می تواند باعث اختلال نعوظ شود انتخاب های سبک زندگی مانند سیگار کشیدن، سوء مصرف الکل و چاقی می تواند گردش خون را مختل کرده و منجر به اختلال نعوظ شود.
انتخاب های سبک زندگی مانند سیگار کشیدن، سوء مصرف الکل و چاقی می تواند گردش خون را مختل کرده و منجر به اختلال نعوظ شود. سیگار کشیدن، نوشیدن زیاد الکل و سوء مصرف مواد مخدر ممکن است به رگ های خونی آسیب برساند و جریان خون به آلت تناسلی را کاهش دهد.

سیگار کشیدن مردان مبتلا به آترواسکلروز را در برابر اختلال نعوظ آسیب پذیرتر می کند. خطر ابتلا به اختلال نعوظ در افراد سیگاری در مقایسه با افراد غیرسیگاری تقریبا دو برابر است. اضافه وزن و ورزش کم نیز به اختلال نعوظ کمک می کند. مردانی که به طور منظم ورزش می کنند کمتر در معرض خطر اختلال نعوظ هستند.

جراحی می تواند باعث اختلال نعوظ شود درمان جراحی یا پرتودرمانی برای سرطان پروستات، سرطان مثانه یا بزرگ شدن پروستات (BPH) گاهی اوقات می تواند به اعصاب و رگ های خونی نزدیک آلت تناسلی آسیب برساند.

درمان اختلال نعوظ
درمان اختلال نعوظ

 

درمان های جراحی یا پرتودرمانی برای سرطان پروستات، سرطان مثانه یا بزرگ شدن پروستات (BPH) گاهی اوقات می تواند به اعصاب و رگ های خونی نزدیک آلت تناسلی آسیب برساند. گاهی اوقات، آسیب عصبی دائمی است و بیمار برای رسیدن به نعوظ نیاز به درمان دارد. گاهی اوقات، جراحی باعث اختلال نعوظ موقت می شود که پس از 6 تا 18 ماه خود به خود بهبود می یابد.

داروهایی که باعث اختلال نعوظ می شوند بسیاری از داروها می توانند باعث اختلال نعوظ شوند یا در ایجاد آن نقش داشته باشند، از جمله برخی داروهای فشار خون، داروهای ضد افسردگی، و آرام بخش ها.
بسیاری از داروها می توانند باعث اختلال نعوظ شوند یا به آنها کمک کنند، از جمله داروهای فشار خون خاص، داروهای ضد افسردگی و آرام بخش. مردانی که دچار اختلال نعوظ هستند، در صورتی که مشکوک هستند که یک داروی تجویزی یا بدون نسخه ممکن است باعث مشکلات نعوظ شود، باید با پزشک خود صحبت کنند.

اینجوری متولد شده؟ فیزیولوژی و اختلال نعوظ برای مردان مبتلا به اختلال نعوظ معمول است که مبنای فیزیکی زیربنایی برای آن داشته باشند، به ویژه در مردان مسن.
برای مردان مبتلا به اختلال نعوظ معمول است که یک پایه فیزیکی اساسی برای آن داشته باشند، به ویژه در مردان مسن.

با این حال، عوامل روانی ممکن است در 10 تا 20 درصد از مردان مبتلا به اختلال نعوظ وجود داشته باشد. کارشناسان می گویند استرس، افسردگی، عزت نفس ضعیف و اضطراب عملکرد می توانند توانایی نعوظ را مختل کنند. این عوامل همچنین می توانند اختلال نعوظ را در مردانی که اختلال عملکرد جنسی ناشی از چیزی فیزیکی هستند، بدتر کند.

دوچرخه سواران و اختلال نعوظ دوچرخه سواران مشتاق بیشتر از سایر ورزشکاران از اختلال نعوظ رنج می برند زیرا شکل برخی از صندلی های دوچرخه باعث فشار بر اعصابی می شود که برای برانگیختگی جنسی حیاتی هستند.

دوچرخه سواران مشتاق بیشتر از سایر ورزشکاران از اختلال نعوظ رنج می برند زیرا شکل برخی از صندلی های دوچرخه باعث فشار بر اعصابی می شود که برای تحریک جنسی حیاتی هستند. دوچرخه‌سوارانی که هر هفته ساعت‌های زیادی را رکاب می‌زنند، ممکن است از صندلی‌هایی که برای محافظت از پرینه طراحی شده‌اند بهره ببرند.

برای عضویت و مشاهده صفحه اینستاگرام طب سنتی شمیم اینجا کلیلک کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر با متخصصان ومشاوران ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X