چگونه درد را مدیریت کنیم؟

مدیریت درد

چگونه درد را مدیریت کنیم؟

مدیریت درد

مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه

مفهوم مدیریت درد حول توانایی ما برای تغییر این تجربیات منفی «تهدیدکننده» به تجربیات مثبت «ایمن» می چرخد. افزایش ظرفیت و تحمل بدن ما نسبت به فعالیت های تحریک آمیز نیز می تواند به مدیریت درد کمک کند. یک بهبود، انجام کارهای بیشتر بدون افزایش درد است، یا اینکه بدن شما سریعتر بهبود می یابد. برای اینکه شما احساس درد نداشته باشید، لازم نیست همه عوامل حل شوند. ما می‌توانیم روی چند مورد از این عوامل کار کنیم و برای مدیریت درد مجهزتر باشیم.

با ورزش درد را مدیریت کنید

ورزش به این معنا نیست که هر روز 5 کیلومتر بدوید. تعریف همه افراد از ورزش متفاوت است، اما یک تعریف ساده، فعالیتی است که ضربان قلب را در مدت زمان طولانی افزایش می دهد. این می تواند به سادگی پیاده روی در پارک، تکرار نشستن برای ایستادن پشت میز، یا حتی انجام یک روال ساده تمرینات کششی باشد. کاری که ورزش برای درد انجام می دهد این است که مقصدهای جایگزینی را برای اتومبیل ها برای سفر ارائه می دهد و تعداد اتومبیل هایی را که در تلاش برای عبور از معبر دردناک خاص هستند کاهش می دهد.

مرکز درمانی طب سنتی شمیم با کادر درمانی مجرب در رشته های تخصصی داخلی و طب سنتی و طب سوزنی در کرج فارغ التحصیل از مالزی ، با پروانه طبابت با ارائه بهترین خدمات درمانی در رشته‌های زیبایی، مدیریت درد ، رفع بیماری های فشار خون ،  دیابت ، کبد چرب ، مشکلات کمر درد ،  سیاتیک ، ماساژ های لاغری ، آرامشی و … شروع بکار کرده و تا الان افتخار دارد توانسته با تلفیق طب رایج با طب سنتی بهترین نتایج درمانی را بدست آورده و موجبات رضایت عزیزان استان کرج و دیگر مراجعین میهمان از شهرستان ها را بدست آورد.

 


پیشنهاد مطالعه: پیشگیری از سرطان پوست چگونه است؟


مدیریت درد
مدیریت درد

با قرار گرفتن در معرض درجه بندی درد را مدیریت کنید

بدن با ایجاد خطوط بیشتر در طول مسیر به افزایش محرک پاسخ می دهد. محرک خیلی کم و بدن هیچ انگیزه ای برای ایجاد خطوط بیشتر ندارد، محرک و تراکم بیش از حد اتفاق می افتد. یافتن مقدار مناسبی از محرک در جایی که سرعت خطوط ساخته شده با میزان خودروهایی که در مسیر گذرگاه حرکت می کنند مطابقت دارد به ما این امکان را می دهد که به تدریج فعالیت ها و عملکرد خود را بدون ایجاد واکنش های دردناک افزایش دهیم.

2 قانون ساده در مورد نحوه برگشت به یک فعالیت یا حرکت ایمن:

در سطح ناراحتی بین 1-3/10 بمانید.
زمان استراحت کافی در بین جایی که زمانی که درد دارید شروع نمی کنید داشته باشید.
اگر در راه رفتن درد دارید، می توانید تا زمانی که سطح ناراحتی 1-3 را احساس کنید، راه بروید. چیزی که باید متوجه شوید این است که مدت یا مسافتی که می توانید پیاده روی کنید به تدریج افزایش می یابد.

با ایجاد یک محیط “ایمن” درد را مدیریت کنید

گیر افتادن در ترافیک می تواند یک تجربه ناخوشایند باشد. اما اگر بخواهیم در ماشین به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهیم، بهتر می شود. محاصره شدن توسط دوستان یا خانواده؛ داشتن زمان کافی و عجله نکردن؛ رانندگی در یک جاده آشنا ایجاد یک محیط “ایمن” در حین اجرای یک حرکت دردناک می تواند تهدید را کاهش دهد و در نتیجه واکنش درد را کاهش دهد. اگر قدم زدن در پارک تجربه‌ای دردناک بود، سعی کنید با دوستانتان قدم بزنید یا به موسیقی مورد علاقه‌تان گوش دهید. احتمالاً متوجه تفاوت در احساس بدن در طول پیاده روی خواهید شد.

برای مدیریت موثر درد به دنبال کمک باشید

درد چند عاملی است و اغلب، هیچ روش مطمئنی برای خلاص شدن از درد وجود ندارد. با این حال، با افزایش درک همراه با نکاتی در مورد نحوه مدیریت درد، به تدریج شاهد بهبودی خواهید بود. اگر درد مزمنی را تجربه می کنید که زندگی روزمره شما را تحت تاثیر قرار می دهد – قرار ملاقاتی را برای صحبت با یک فیزیوتراپیست بگیرید. ما قادریم به شما کمک کنیم درد اسکلتی عضلانی خود را برطرف کنید تا بتوانید زندگی را به طور کامل تجربه کنید.

برای عضویت و مشاهده صفحه اینستاگرام طب سنتی شمیم اینجا کلیلک کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر با متخصصان ومشاوران ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X