9 درمان در طب سنتی برای زخم معده چیست؟

درمان بیماری گوارشی

9 درمان در طب سنتی برای زخم معده چیست؟

درمان بیماری گوارشی

مدت زمان مطالعه: 30 دقیقه

زخم ها زخم هایی هستند که می توانند در قسمت های مختلف بدن ایجاد شوند.زخم معده یا زخم معده در لایه داخلی معده ایجاد می شود. آنها بسیار رایج هستند و بین 2.4-6.1 the از جمعیت را تحت تأثیر قرار می دهند. در مرکز درمانی شمیم با کادر درمانی مجرب در رشته های تخصصی داخلی و طب سنتی و طب سوزنی فارغ التحصیل از مالزی در طی چند ماه شما را موفق به درمان بیماری گوارشی شوید.

عوامل مختلفی که تعادل محیط معده را مختل می کند می تواند باعث ایجاد آنها شود. شایع ترین عفونت ناشی از باکتری هلیکوباکتر پیلوری است. سایر علل شایع عبارتند از استرس ، سیگار کشیدن ، مصرف زیاد الکل و استفاده بیش از حد از داروهای ضدالتهاب ، مانند آسپرین و ایبوپروفن.

درمان متداول ضد زخم معمولاً به داروهایی متکی است که می توانند عوارض جانبی منفی مانند سردرد و اسهال را ایجاد کنند.به همین دلیل ، علاقه به داروهای جایگزین به طور پیوسته افزایش یافته و توسط متخصصان پزشکی و افراد مبتلا به زخم به طور یکسان تقویت شده است.

این مقاله 9 درمان طبیعی زخم طبیعی را که دارای پشتوانه علمی هستند فهرست می کند:

 

1. آب کلم

کلم یک درمان طبیعی زخم طبیعی است. گفته می شود پزشکان چند دهه قبل از آنتی بیوتیک ها برای کمک به درمان زخم معده از آن استفاده کردند.

سرشار از ویتامین C است ، یک آنتی اکسیدان است که به پیشگیری و درمان عفونت های هلیکوباکتر پیلوری کمک می کند. این عفونت ها شایع ترین علت زخم معده هستند.

در واقع ، چندین مطالعه روی حیوانات نشان می دهد که آب کلم در درمان و جلوگیری از طیف وسیعی از زخم های گوارشی ، از جمله زخم های معده موثر است.

در انسان ، مطالعات اولیه مشاهده کردند که مصرف روزانه آب کلم تازه به طور موثرتر از درمان معمول مورد استفاده در آن زمان به درمان زخم معده کمک می کند. در یک مطالعه ، به 13 شرکت کننده مبتلا به زخم معده و دستگاه گوارش فوقانی در حدود یک چهارم (946 میلی لیتر) آب کلم تازه در طول روز داده شد.

با این حال ، محققان هنوز ترکیبات محرک بهبودی آن را شناسایی نکرده اند و هیچ مطالعه اخیر قابل شناسایی نیست. علاوه بر این ، هیچ یک از این مطالعات اولیه دارونما مناسب نداشتند ، بنابراین نمی توان به یقین دانست که آب کلم همان چیزی است که این اثر را ایجاد کرده است.

خلاصه:
آب کلم حاوی ترکیباتی است که ممکن است به جلوگیری و بهبود زخم معده کمک کند. کلم همچنین سرشار از ویتامین C است که به نظر می رسد خواص محافظتی مشابهی دارد.

در مرکز درمانی شمیم با کادر درمانی مجرب در رشته های تخصصی داخلی و طب سنتی و طب سوزنی فارغ التحصیل از مالزی در طی چند ماه شما را موفق به درمان بیماری گوارشی شوید.

 

درمان بیماری گوارشی
درمان بیماری گوارشی با خوراکی های طبیعی

 

2. شیرین بیان

شیرین بیان ادویه بومی آسیا و منطقه مدیترانه است.

این ریشه از ریشه خشک شده گیاه Glycyrrhiza glabra می آید و یک داروی گیاهی سنتی رایج است که برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود.

برخی از مطالعات گزارش می دهند که ریشه شیرین بیان ممکن است دارای خواص پیشگیری از زخم و مبارزه با زخم باشد.

به عنوان مثال ، شیرین بیان می تواند معده و روده را برای تولید مخاط بیشتر تحریک کند ، که به محافظت از پوشش معده کمک می کند. خلط اضافی همچنین ممکن است به تسریع روند بهبود و کاهش درد ناشی از زخم کمک کند.

در ادامه محققان گزارش می دهند که ترکیبات خاصی که در شیرین بیان یافت می شود ممکن است از رشد H.pylori جلوگیری کند. با این حال ، مطالعات به طور کلی بر اساس استفاده از این ترکیبات به شکل مکمل است. بنابراین ، معلوم نیست که چقدر ریشه شیرین بیان خشک شده باید برای مصرف اثرات مفید مشابه مصرف شود.

ریشه شیرین بیان خشک شده را نباید با شیرینی یا آب نبات با طعم شیرین بیان اشتباه گرفت. بعید است که آب نبات شیرین بیان اثرات مشابهی داشته باشد و به طور کلی قند بسیار بالایی دارد.

علاوه بر این ، برخی از مطالعات هیچ تاثیری را گزارش نمی کنند ، بنابراین استفاده از شیرین بیان به عنوان یک درمان زخم ممکن است در همه موارد مثر نباشد.
شیرین بیان همچنین ممکن است با داروهای خاصی تداخل داشته باشد و عوارض جانبی مانند درد عضلانی یا بی حسی در اندام ها ایجاد کند. قبل از افزایش محتوای شیرین بیان رژیم غذایی خود ، با پزشک خود مشورت کنید.

خلاصه:
شیرین بیان ممکن است از زخم معده در برخی افراد جلوگیری کرده و با آن مبارزه کند.

 


پیشنهاد مطالعه: گیاهان و مواد مغذی ضد پیری در طب سنتی چیست؟

3. عسل

عسل یک ماده غذایی غنی از آنتی اکسیدان است که با انواع مزایای سلامتی مرتبط است. این موارد شامل بهبود سلامت چشم و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، سکته مغزی و حتی انواع خاصی از سرطان است.

عسل همچنین به نظر می رسد از تشکیل و بهبود بسیاری از زخم ها ، از جمله زخم ها جلوگیری می کند.

علاوه بر این ، دانشمندان معتقدند که خواص ضد باکتریایی عسل می تواند به مقابله با هلیکوباکتر پیلوری ، یکی از شایع ترین علل زخم معده ، کمک کند. چندین مطالعه روی حیوانات از توانایی عسل در کاهش خطر ابتلا به زخم و همچنین زمان بهبودی پشتیبانی می کند. با این حال ، مطالعات انسانی مورد نیاز است.

خلاصه:
مصرف منظم عسل ممکن است به جلوگیری از زخم معده ، به ویژه زخم های ناشی از عفونت های هلیکوباکتر پیلوری کمک کند.

4. سیر

سیر یکی دیگر از مواد غذایی با خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی است.

مطالعات روی حیوانات نشان می دهد که عصاره سیر ممکن است بهبودی زخم ها را تسریع کرده و حتی احتمال ایجاد آنها را در وهله اول کاهش دهد (6 ، 23 ، منبع معتبر ، 24 منبع معتبر).
علاوه بر این ، مطالعات آزمایشگاهی ، حیوانی و انسانی همگی گزارش می دهند که عصاره سیر ممکن است از رشد H.pylori جلوگیری کند – یکی از شایع ترین علل زخم معده.

در یک مطالعه اخیر ، خوردن دو حبه سیر خام در روز به مدت سه روز به طور قابل توجهی به کاهش فعالیت باکتریایی در پوشش معده بیماران مبتلا به عفونت H. Pylori کمک کرد.

با این حال ، همه مطالعات نتوانستند این نتایج را بازتولید کنند و قبل از نتیجه گیری قوی ، به مطالعات بیشتری نیاز است.

خلاصه:
سیر دارای خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی است که ممکن است به جلوگیری از زخم و بهبود سریع آن کمک کند. با این حال ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

در مرکز درمانی شمیم با کادر درمانی مجرب در رشته های تخصصی داخلی و طب سنتی و طب سوزنی فارغ التحصیل از مالزی در طی چند ماه شما را موفق به درمان بیماری گوارشی شوید.

5. زردچوبه

زردچوبه یک ادویه آسیای جنوبی است که در بسیاری از غذاهای هندی استفاده می شود. به راحتی با رنگ زرد غنی قابل تشخیص است.

کورکومین ، ماده فعال زردچوبه ، به خواص دارویی نسبت داده شده است. این موارد از بهبود عملکرد عروق خونی تا کاهش التهاب و خطر بیماری های قلبی. علاوه بر این ، اخیراً پتانسیل ضد زخم کورکومین در حیوانات مورد مطالعه قرار گرفته است.

به نظر می رسد پتانسیل درمانی فوق العاده ای دارد ، به ویژه در جلوگیری از آسیب ناشی از عفونت های H. pylori. همچنین ممکن است به افزایش ترشح مخاط کمک کند و از مخاط معده در برابر عوامل محرک محافظت کند.

مطالعات محدودی روی انسان انجام شده است. یک مطالعه به 25 شرکت کننده 600 میلی گرم زردچوبه پنج بار در روز داد.

چهار هفته بعد ، زخم در 48 درصد از شرکت کنندگان بهبود یافته بود. پس از دوازده هفته ، 76 درصد از شرکت کنندگان بدون زخم بودند. در مورد دیگر ، افرادی که از نظر هلیکوباکتر پیلوری مثبت بودند ، چهار بار در روز 500 میلی گرم زردچوبه دریافت کردند.

پس از چهار هفته درمان ، 63 درصد از شرکت کنندگان بدون زخم بودند. پس از هشت هفته ، این مقدار به 87 increased افزایش یافت.
با این وجود ، در هیچ یک از این مطالعات از درمان دارونما استفاده نشده است ، که این امر را دشوار می کند که بدانید آیا زردچوبه باعث بهبود زخم شرکت کنندگان شده است یا خیر. بنابراین ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

خلاصه:
کورکومین ، ترکیب فعال زردچوبه ، ممکن است از مخاط معده محافظت کرده و به بهبود زخم ها کمک کند. با این حال ، تحقیقات بیشتری به ویژه در مورد انسان مورد نیاز است.

 

درمان بیماری گوارشی
درمان زخم معده و روده کوچک

 

6. ماستیک

ماستیک رزینی است که از درخت Pistacia lentiscus به دست می آید و بیشتر به عنوان درخت ماستیک شناخته می شود.

سایر نامهای رایج برای ماستیک عبارتند از صمغ عربی ، صمغ یمن و اشکهای کیوس.

درخت بنه به طور کلی در منطقه مدیترانه رشد می کند و شیره آن را می توان به قطعات رزین شفاف شکننده خشک کرد. هنگام جویدن ، این رزین نرم می شود و تبدیل به یک صمغ مات سفید با عطر و طعم کاج می شود. ماستیک از دیرباز در طب قدیم برای درمان اختلالات مختلف روده ، از جمله زخم معده و بیماری کرون استفاده می شده است.

اخیراً ، مطالعات روی حیوانات گزارش داده اند که ممکن است به عنوان یک داروی قوی زخم طبیعی عمل کند.

علاوه بر این ، تحقیقات روی 38 شرکت کننده که از زخم رنج می برند گزارش می دهد که مصرف روزانه 1 گرم ماستیک منجر به کاهش 30 درصدی علائم مرتبط با زخم نسبت به دارونما می شود.

در پایان دوره مطالعه دو هفته ای

، زخم ها در 70 of از شرکت کنندگان در گروه ماستیک بهبود یافتند در حالی که تنها 22 of از گروه دارونما. بنظر می رسد که ماستیک در برابر H. pylori نیز فعالیت ضد باکتریایی دارد.

در مرکز درمانی شمیم با کادر درمانی مجرب در رشته های تخصصی داخلی و طب سنتی و طب سوزنی فارغ التحصیل از مالزی در طی چند ماه شما را موفق به درمان بیماری گوارشی شوید.

در یک مطالعه اخیر ، مصرف 350 میلی گرم آدامس ماستیک سه بار در روز به مدت 14 روز عفونت های هلیکوباکتر پیلوری را 7 تا 15 درصد موثرتر از درمان معمول از بین برد.
اگرچه این یافته در همه مطالعات به طور جهانی مشاهده نشده است ، اما مصرف طولانی مدت ماستیک به طور کلی بی خطر تلقی می شود. بنابراین ، ممکن است ارزش آن را برای خودتان آزمایش کنید.

ماستیک را می توان در اکثر فروشگاه های مواد غذایی سالم به صورت آدامس یا مکمل پودری یافت.

خلاصه:
ماستیک یک داروی سنتی ضد زخم است که ممکن است به کاهش علائم و تسریع بهبودی کمک کند. این دارو بی خطر تلقی می شود ، اما اثرات آن می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

7. فلفل چیلی

این تصور رایج در بین افرادی که از زخم رنج می برند وجود دارد که می گویند خوردن زیاد فلفل قرمز یا به مقدار زیاد ممکن است باعث زخم معده شود.

در حقیقت ، به افرادی که از زخم رنج می برند اغلب توصیه می شود که مصرف فلفل چیلی را محدود کرده یا از مصرف کامل آن خودداری کنند. با این حال ، تحقیقات اخیر نشان می دهد که این فلفل ها بعید است زخم ایجاد کنند و در واقع ممکن است به خلاص شدن از آنها کمک کند.

این به این دلیل است که فلفل چیلی حاوی کپسایسین است ، یک ماده فعال که به نظر می رسد تولید اسید معده را کاهش داده و جریان خون را در دیواره معده افزایش می دهد. تصور می شود که هر دوی این عوامل به پیشگیری یا بهبود زخم کمک می کند.

کپسایسین موجود در فلفل چیلی همچنین ممکن است به افزایش تولید مخاط کمک کند ، که می تواند مخاط معده را بپوشاند و از آسیب محافظت کند. بیشتر ، هر چند نه همه ، مطالعات حیوانی اثرات مفیدی را نشان می دهند. با این حال ، مطالعات انسانی کمی یافت شد.

همچنین ، توجه داشته باشید که در مطالعات حیوانی فوق از مکمل های کپسایسین به جای فلفل قرمز تند استفاده شده است. حداقل در یک مطالعه ، چنین مکمل هایی منجر به درد شدید معده در افراد خاصی شد.
بنابراین ، ممکن است بهتر باشد به کل غذا بچسبید و میزان مصرف خود را بر اساس تحمل شخصی خود تنظیم کنید.

خلاصه:
بر خلاف تصور عموم ، مصرف منظم فلفل چیلی ممکن است به محافظت در برابر زخم کمک کند و شاید حتی بهبود آن را افزایش دهد. با این حال ، مطالعات بیشتری مورد نیاز است ، به ویژه در مورد انسان.

 

درمان بیماری گوارشی
انجام آندوسکوپی برای تشخیص زخم معده

 

8. آلوئه ورا

آلوئه ورا گیاهی است که به طور گسترده در صنایع آرایشی ، دارویی و غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل خواص ضد باکتریایی و شفابخش پوست ، به طور گسترده ای شناخته شده است.

جالب اینجاست که آلوئه ورا همچنین می تواند یک درمان م againstثر در برابر زخم معده باشد.

در یک مطالعه ، مصرف آلوئه ورا میزان اسید معده تولید شده در موش های مبتلا به زخم را به میزان قابل توجهی کاهش داد. در مطالعه دیگری روی موش ها ، آلوئه ورا دارای اثرات درمانی زخم قابل مقایسه با امپرازول ، یک داروی رایج ضد زخم بود. با این حال ، مطالعات کمی روی انسان انجام شده است. در یکی ، یک نوشیدنی غلیظ آلوئه ورا برای درمان موفقیت آمیز 12 بیمار مبتلا به زخم معده استفاده شد.

در مطالعه دیگری ، مصرف آنتی بیوتیک ها با 1.4 میلی گرم/پوند (3 میلی گرم/کیلوگرم) آلوئه ورا روزانه به مدت شش هفته به اندازه درمان معمول در بهبود زخم ها و کاهش سطح هلیکوباکتر پیلوری موثر بود. مصرف آلوئه ورا به طور کلی بی خطر تلقی می شود و مطالعات فوق نتایج امیدوار کننده ای را نشان می دهد. با این حال ، مطالعات بیشتری بر روی انسان مورد نیاز است.

در مرکز درمانی شمیم با کادر درمانی مجرب در رشته های تخصصی داخلی و طب سنتی و طب سوزنی فارغ التحصیل از مالزی در طی چند ماه شما را موفق به درمان بیماری گوارشی شوید.

خلاصه:
آلوئه ورا ممکن است یک درمان آسان و قابل تحمل در برابر زخم معده باشد. با این حال ، تحقیقات بیشتری در مورد انسان مورد نیاز است.

9. پروبیوتیک ها

پروبیوتیک ها میکروارگانیسم های زنده ای هستند که مجموعه ای از اثرات سلامتی را ارائه می دهند.

مزایای آنها از بهبود سلامت ذهن شما تا سلامت روده شما ، از جمله توانایی آن در پیشگیری و مبارزه با زخم ها ، متفاوت است. اگرچه روش کار هنوز در حال بررسی است ، اما به نظر می رسد پروبیوتیک ها تولید مخاط را تحریک می کنند ، که با پوشاندن آن از مخاط معده محافظت می کند.

آنها همچنین ممکن است تشکیل عروق خونی جدید را تسهیل کنند ، که حمل و نقل ترکیبات شفابخش را به محل زخم تسهیل می کند و روند بهبود را تسریع می کند. جالب است که پروبیوتیک ها ممکن است نقش مستقیم در جلوگیری از عفونت های هلیکوباکتر پیلوری ایفا کنند.

علاوه بر این ، به نظر می رسد که این باکتری های مفید راندمان درمان معمولی را تا حدود 150 enhance افزایش می دهند ، در حالی که اسهال و سایر عوارض جانبی مرتبط با آنتی بیوتیک را تا 47 reducing کاهش می دهد.

دوز مورد نیاز برای حداکثر مزایا هنوز در حال تحقیق است. با این وجود ، اکثر مطالعات فوق پس از مصرف 200 میلیون تا 2 میلیارد واحد مستعمره (CFU) به مدت 2 تا 16 هفته سود می رسانند. غذاهای غنی از پروبیوتیک تمایل دارند که نسبت به مکمل ها واحدهای تشکیل دهنده کلونی کمتری در هر بخش ارائه دهند ، اما با این وجود ارزش افزودن آنها به رژیم غذایی شما را دارد.

منابع خوب شامل ترشی سبزیجات ، تمپه ، میسو ، کفیر ، کیمچی ، کلم ترش و کمبوچا است.

خلاصه:
پروبیوتیک ها ممکن است به جلوگیری و مبارزه با زخم کمک کنند. آنها همچنین ممکن است کارایی داروهای ضد زخم را افزایش داده و عوارض جانبی آنها را کاهش دهند.

غذاهایی که باید از آنها اجتناب کرد
درست مانند برخی از غذاها که می توانند از تشکیل زخم جلوگیری کرده یا به بهبود سریعتر آنها کمک کنند ، برخی از آنها تأثیر کاملاً معکوس دارند.

در مرکز درمانی شمیم با کادر درمانی مجرب در رشته های تخصصی داخلی و طب سنتی و طب سوزنی فارغ التحصیل از مالزی در طی چند ماه شما را موفق به درمان بیماری گوارشی شوید.

در صورت هرگونه سوال یا نیاز به راهنمایی بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X