فیزیوتراپی و توانبخشی کرج | طب سوزنی در کرج

آکنه هورمونی چیست؟

آکنه هورمونی

آکنه هورمونی زمانی است که جوش‌هایی در بزرگسالی ایجاد می‌شود که می‌تواند از جوش‌های سر سیاه و سر سفید تا کیست‌های دردناک متغیر باشد. آکنه هورمونی با تولید بیش از حد سبوم (یک ماده چرب در غدد پوست) مرتبط است که منافذ پوست را مسدود می کند و منجر به ایجاد جوش می شود. اگرچه اغلب اجتناب ناپذیر است، اما آکنه هورمونی را می توان برای جلوگیری از ایجاد جوش های آینده درمان کرد.

آکنه هورمونی که به عنوان آکنه بزرگسالان نیز شناخته می شود، بزرگسالان بین 20 تا 50 سال را تحت تاثیر قرار می دهد.

آکنه باعث ایجاد برجستگی در صورت، شانه ها، سینه و پشت شما به اشکال زیر می شود:

  • جوش ها.
  • جوش های سر سیاه
  • سرسفیدها
  • کیست ها
  • آکنه هورمونی نتیجه مستقیم سبوم اضافی در غدد چربی است.

مرکز درمانی طب سنتی شمیم با کادر درمانی مجرب در رشته های تخصصی داخلی و طب سنتی و  فیزیوتراپی و توانبخشی در کرج شروع بکار کرده و تا الان افتخار دارد توانسته با تلفیق طب رایج با طب سنتی بهترین نتایج درمانی را بدست آورده و موجبات رضایت عزیزان استان کرج و دیگر مراجعین میهمان از شهرستان ها را بدست آورد.

آکنه هورمونی چه کسانی را تحت تاثیر قرار می دهد؟

آکنه هورمونی هم مردان و هم زنان را تحت تأثیر قرار می دهد، اما اکثر موارد در زنان، زنان باردار و زنانی که در دوران یائسگی هستند رخ می دهد.

آکنه هورمونی چقدر شایع است؟

آکنه شایع ترین عارضه پوستی در ایالات متحده است که تقریباً 80 درصد از جمعیت را در طول زندگی تحت تأثیر قرار می دهد. حدود 50 درصد از زنان در 20 سالگی و 25 درصد از زنان در 40 سالگی به آکنه هورمونی مبتلا می شوند.

برای عضویت و مشاهده صفحه اینستاگرام طب سنتی شمیم اینجا کلیلک کنید.

 

آکنه قارچی در مقابل آکنه هورمونی چیست؟

آکنه قارچی و آکنه هورمونی اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند زیرا هر دو نوع آکنه از فولیکول های مو شروع می شوند. آکنه قارچی زمانی ایجاد می شود که مخمر اضافی ایجاد می شود، در حالی که آکنه هورمونی به دلیل سبوم اضافی ایجاد می شود. آکنه قارچی می تواند منجر به جوش های سر سفید، خارش شود و اغلب قرمز، تحریک شده و ملتهب می شود.

چه چیزی باعث آکنه هورمونی می شود؟

آکنه به دلیل بسته شدن منافذ ایجاد می شود. آکنه هورمونی زمانی ایجاد می شود که تغییرات هورمونی میزان چربی تولید شده پوست شما را افزایش دهد. این روغن با باکتری های روی منافذ پوست شما که در آن مو رشد می کند (فولیکول های مو) تعامل می کند و منجر به آکنه می شود.

منافذ مسدود شده نتیجه موارد زیر است:

سبوم اضافی (ماده روغنی که از غدد چربی در لایه میانی پوست شما ایجاد می شود).
سلول های مرده پوست
باکتری ها
دلایل آکنه هورمونی که می توانید کنترل کنید
فشار.
کمبود خواب.

استفاده از محصولات مراقبت از مو و پوست که فاقد چربی یا فاقد موادی هستند که منافذ را مسدود نمی کنند (غیر کومدوژن یا غیر آکنه زا).
دلایل آکنه هورمونی که شما نمی توانید کاری در مورد آنها انجام دهید.
تغییر سطح هورمون در زنان، از جمله در حوالی پریود، پریودهای نامنظم، در دوران بارداری، در طی یائسگی یا پس از قطع کنترل بارداری.
مردانی که تحت درمان تستوسترون هستند.
سابقه خانوادگی آکنه (استعداد ژنتیکی).
عوارض جانبی یک دارو (استروئیدها).
شرایط پزشکی از قبل موجود (سندرم تخمدان پلی کیستیک، سایر شرایط تخمدان و شرایط متابولیک).

آیا آکنه هورمونی ناشی از بارداری است؟

هنگامی که باردار هستید، نوسانات هورمونی می تواند باعث آکنه شود. اغلب با پیشرفت بارداری، آکنه بهتر می شود. چندین درمان وجود دارد که باید در دوران بارداری از آنها اجتناب کنید، از جمله رتینوئیدهای موضعی، اسید سالیسیلیک و ایزوترتینوئین. از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد ایمن ترین درمان آکنه برای کاهش و از بین بردن جوش ها در دوران بارداری سوال کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر با متخصصان ومشاوران ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X