درمان با طب سوزنی

طب سوزنی چه می کند؟

درمان با طب سوزنی

مدت زمان مطالعه: 13 دقیقه

ممکن است به دلایل مختلفی به طب سوزنی علاقه داشته باشید – برای مثال، من به دنبال درمان برای سردردهای مزمن و فشار سینوسی خود بودم – زیرا شرایط و علائم بی‌شماری وجود دارد که گفته می‌شود طب سوزنی به آنها کمک می‌کند. در اینجا فقط برخی از این ادعاها آمده است:

 1. آلرژی
 2.  اضطراب و افسردگی
 3. آرتروز
 4. درد مزمن ، اغلب در گردن، پشت، زانو و سر
 5. فشار خون
 6. دردهای قاعدگی
 7. بیماری صبحگاهی
 8. رگ به رگ شدن
 9. سکته های مغزی

برخی از مطالعات حتی نشان می‌دهند که طب سوزنی می‌تواند به درمان سرطان و مولتیپل اسکلروزیس کمک کند، با این حال تحقیقات برای این شرایط محدود است و نیاز به مطالعات بزرگ‌تری برای تایید فواید دارد.

 • آکنه
 • درد شکم
 • درد سرطان
 • چاقی
 • بیخوابی
 • ناباروری
 • دیابت
 • جنون جوانی
 • گرفتگی گردن
 • وابستگی به الکل

در حالی که هیچ مدرکی مبنی بر اینکه طب سوزنی یک درمان معجزه آسا است وجود ندارد، به نظر می رسد که شواهدی به عنوان یک درمان ارزشمند برای افرادی که ممکن است دارای شرایط و بیماری های متعدد باشند، وجود دارد. دلیلی وجود دارد که برای بیش از 2500 سال وجود داشته است و با رشد تحقیقات، دانش ما در مورد اینکه دقیقاً چه چیزی کار می کند و چه کار می کند افزایش می یابد.

مرکز درمانی طب سنتی شمیم با کادر درمانی مجرب در رشته های تخصصی داخلی و طب سنتی و طب سوزنی در کرج فارغ التحصیل از مالزی ، با پروانه طبابت با ارائه بهترین خدمات درمانی در رشته‌های زیبایی، درمان با طب سوزنی ، رفع بیماری های فشار خون ،  دیابت ، کبد چرب ، مشکلات کمر درد ،  سیاتیک ، ماساژ های لاغری ، آرامشی و … شروع بکار کرده و تا الان افتخار دارد توانسته با تلفیق طب رایج با طب سنتی بهترین نتایج درمانی را بدست آورده و موجبات رضایت عزیزان استان کرج و دیگر مراجعین میهمان از شهرستان ها را بدست آورد.

گنجاندن طب سوزنی در زندگی واقعی

در حال حاضر، اگر شرایطی دارید که طب سوزنی پشتوانه علمی برای آن دارد، در اینجا انتظار دارید از یک جلسه: یک جلسه طب سوزنی بین 60 تا 90 دقیقه طول بکشد، اگرچه بیشتر این زمان ممکن است صرف بحث در مورد علائم و نگرانی های شما شود. پزشک شما بدون سوزن بخش درمان واقعی طب سوزنی ممکن است حدود 30 دقیقه طول بکشد، اگرچه لزوماً برای این مدت سوزن در پوست خود ندارید!

از نظر نتایج، تقریباً غیرممکن است که بگوییم چه چیزی باید انتظار داشته باشیم، زیرا هر کسی به طور متفاوتی به طب سوزنی واکنش نشان می دهد و آن را تجربه می کند.

هیچ پاسخ جهانی به طب سوزنی وجود ندارد. برخی از افراد احساس آرامش می کنند و ممکن است کمی خسته باشند، برخی دیگر احساس انرژی و آمادگی برای هر کاری می کنند. برخی از افراد فوراً بهبودی را تجربه می‌کنند و برای برخی دیگر ممکن است قبل از مشاهده یک تغییر مثبت چندین درمان انجام شود.

با این حال، رایج ترین پاسخ به طب سوزنی؟

کمپیستی می گوید: «مردم احساس شادی و رضایت می کنند. بیان کردن آن در کلمات سخت است، اما یک احساس متعادل و هماهنگ متمایز وجود دارد که طب سوزنی به اکثر افراد می دهد و فقط احساس خوبی دارد! همچنین ممکن است پس از درمان احساس خستگی کنید و تغییراتی را در عادات غذا خوردن، خواب یا روده خود مشاهده کنید یا اصلاً تغییری نداشته باشید.

درمان با طب سوزنی
درمان با طب سوزنی

پیشنهاد مطالعه: فیزیوتراپی پس از جراحی چقدر موثر است؟


چگونه یک متخصص طب سوزنی پیدا کنم؟

“اگر کسی را می شناسید که تجربه مثبتی با یک متخصص طب سوزنی داشته است، از آن شخص برای معرفی یا معرفی شخصی بخواهید.

Kempisty می‌گوید: «این معمولاً بهترین راه است، زیرا افراد همفکر اغلب با یکدیگر همراهی می‌کنند. حتما به یک متخصص طب سوزنی دارای مجوز مراجعه کنید (آنها باید LAc به نام خود داشته باشند).

یک متخصص طب سوزنی مجاز برای قبولی در آزمون کمیسیون ملی صدور گواهینامه طب سوزنی و طب شرقی (NCCAOM) یا تکمیل برنامه NCCAOM در مبانی طب شرقی، طب سوزنی و زیست پزشکی الزامی است. با این حال، برخی از الزامات صدور گواهینامه در ایالت ها کمی متفاوت است: به عنوان مثال، کالیفرنیا آزمون صدور مجوز خود را دارد.

همچنین می توانید به صورت آنلاین به دنبال متخصصین طب سوزنی معتبر در منطقه خود باشید. هزینه یک متخصص طب سوزنی چقدر است؟ هزینه یک جلسه طب سوزنی به محل زندگی شما و اینکه آیا پزشک بیمه شما را می گیرد یا خیر بستگی دارد.

هرگز نباید طب سوزنی را به تنهایی امتحان کنید.

نه تنها ممکن است علائم شما را بدتر کند، Kempisty اصرار دارد که “این راه خوبی برای متعادل کردن چی شما نخواهد بود.” در عوض، کمپیستی توصیه می کند «تای چی، یوگا، و مدیتیشن [و یادگیری] تکنیک های خود ماساژ ساده برای ترویج جریان انرژی به عطر و قسمت های مختلف بدن شما»، اگر به دنبال راه هایی برای به دست آوردن فواید مشابه هستید. خانه فشار دادن این نقاط به عنوان طب فشاری شناخته می شود.

مرکز درمانی طب سنتی شمیم با کادر درمانی مجرب در رشته های تخصصی داخلی و طب سنتی و فیزیوتراپی و توانبخشی کرج فارغ التحصیل از مالزی ، با پروانه طبابت با ارائه بهترین خدمات درمانی در رشته‌های زیبایی، درمان با طب سوزنی ، رفع بیماری های فشار خون ،  دیابت ، کبد چرب ، مشکلات کمر درد ،  سیاتیک ، ماساژ های لاغری ، آرامشی و … شروع بکار کرده

به عنوان مثال، اگر گرفتگی های قاعدگی را تجربه می کنید، “حفره مچ پا داخلی خود را با انگشت شست خود نگه دارید، با فشار کم یا بدون فشار”. این نقاط K 3، 4، و 5 را پوشش می‌دهد. اگر در خوابیدن مشکل دارید، “Yintang” را که در بین ابروها قرار دارد، در جهت عقربه‌های ساعت و سپس خلاف جهت عقربه‌های ساعت بمالید. برای کمک به کاهش کمردرد، چان توصیه می کند که “Du 26” را فشار دهید، فضای بین وسط بینی و لب بالایی.

محبوب ترین نقطه فشار “LI 4” (روده بزرگ 4) است و دلیل خوبی هم دارد. فشار دادن این نقطه که روی عضله بین انگشت شست و انگشت سبابه شما قرار دارد، به منظور کمک به کاهش سردرد، دندان درد، استرس و درد صورت و گردن است. اگر باردار هستید این نقطه را فشار ندهید، مگر اینکه برای زایمان آماده باشید. در این صورت، می تواند به القای انقباضات کمک کند.

نقاط طب فشاری

برای دردهای قاعدگی، حفره داخلی مچ پا را با کمی فشار ماساژ دهید.
برای بی خوابی، در جهت عقربه های ساعت، سپس دایره هایی را در نقطه بین ابروهای خود در خلاف جهت عقربه های ساعت بمالید.
برای کمردرد، فضای بین وسط بینی و لب بالایی را فشار دهید.
برای سردردهای عمومی، فشار را روی عضله بین شست و انگشت سبابه خود امتحان کنید.
اگر مطمئن نیستید که چگونه یا از کجا شروع کنید، با یک متخصص رفلکسولوژی یا طب سوزنی خبره مشورت کنید. یک متخصص می تواند مکان و نحوه اعمال فشار را به درستی نشان دهد. طب سوزنی برای بسیاری از بیماری ها ایمن و مفید شناخته می شود، اما درمان همه چیز نیست – شما همچنان باید داروهای خود را مصرف کنید. اما اگرچه ممکن است علائم شما را از بین نبرد، اما همچنان می تواند آنها را کاهش دهد. بنابراین ممکن است ارزش امتحان کردن را داشته باشد، به خصوص وقتی صحبت از درد مزمن باشد.

اگر هنوز شک دارید، در مورد نگرانی های خود با پزشک خود صحبت کنید. آنها علائم، سابقه پزشکی و سلامت کلی شما را بررسی می کنند تا به تشخیص اینکه آیا طب سوزنی برای شما مناسب است یا خیر.

برای عضویت و مشاهده صفحه اینستاگرام طب سنتی شمیم اینجا کلیلک کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر با متخصصان ومشاوران ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X