درمان فیزیوتراپی چقدر باید طول بکشد؟

فیزیوتراپی و توانبخشی کرج | طب سوزنی در کرج

درمان فیزیوتراپی چقدر باید طول بکشد؟

درمان فیزیوتراپی

طول درمان فیزیوتراپی کرج

کاملاً قابل درک است، اولین سؤالی که اکثر مردم پس از ارزیابی آسیب خود می پرسند این است که چقدر طول می کشد تا به حالت عادی برگردند. با وجود متغیرهای مختلف در دست، تقریباً غیرممکن است که بتوان پاسخ روشنی به این موضوع در یک مقاله ارائه داد. اما با کنار گذاشتن این موضوع، راه‌های مختلفی برای دانستن اینکه تقریباً چه چیزی را باید انتظار داشت، وجود دارد.

مرکز درمانی طب سنتی شمیم با کادر درمانی مجرب در رشته های تخصصی داخلی و طب سنتی و  فیزیوتراپی و توانبخشی در کرج شروع بکار کرده و تا الان افتخار دارد توانسته با تلفیق طب رایج با طب سنتی بهترین نتایج درمانی را بدست آورده و موجبات رضایت عزیزان استان کرج و دیگر مراجعین میهمان از شهرستان ها را بدست آورد.

عامل اول: میزان آسیب

فیزیوتراپی در درمان طیف وسیعی از آسیب ها استفاده می شود. با این حال، به طور کلی، ممکن است درمان را به موارد زیر دسته بندی کنید: آسیب های جزئی، آسیب های بافت نرم، و شرایط پیچیده تر یا جدی تر.

صدمات جزئی ممکن است انتظار 2-3 جلسه فیزیوتراپی را داشته باشید. صدمات بافت نرم را بیشتر به دنبال 6 تا 8 هفته خواهید بود، زیرا این تقریباً مدت زمان لازم برای بهبود بافت نرم در بیشتر موارد است. و شرایط مزمن یا جدی تر که 2 ماه یا بیشتر از درمان بسته به سطح پیشرفت انجام شده است.

قابل ذکر است که تعداد هفته های مورد نیاز لزوماً با تعداد جلسات فیزیوتراپی برابری نمی کند. به عنوان مثال، اغلب اوقات پیش می‌آید که قرار ملاقات‌ها با گذشت زمان کمتر می‌شوند، با تأکید بیشتر بر تکمیل تمرینات انجام شده در خانه، که ما را به نقطه بعدی می‌برد.

برای عضویت و مشاهده صفحه اینستاگرام طب سنتی شمیم اینجا کلیلک کنید.

عامل دوم: میزان تعهد به بهبودی

فیزیوتراپی از یک خیابان یک طرفه دور است. بیمارانی که سریع‌ترین پیشرفت را دارند معمولاً کسانی هستند که از صمیم قلب متعهد به انجام تمرینات و حرکات کششی تجویز شده توسط فیزیوتراپی خود هستند و همچنین تغییرات مثبتی در رژیم غذایی و عادات خواب خود ایجاد می‌کنند. با صرف مدت زمان کوتاهی که هر هفته یا دو هفته با هم می گذرانید، زمان صرف شده در خارج از اتاق درمان به همان اندازه مهم است – اگر نه بیشتر.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر با متخصصان ومشاوران ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X