طب سوزنی چگونه کار می کند؟

طب سوزنی چگونه کار می کند؟

طب سوزنی

طب سوزنی چیست؟ چگونه کار می کند؟ خطرات فواید استفاده می کند انتظار چه چیزی مواردی که باید در نظر گرفت خلاصه طب سوزنی نوعی درمان مکمل است که شامل قرار دادن سوزن های بسیار نازک در بدن است.

پزشکان برای درمان مسائل مختلف سلامتی، سوزن‌ها را در مکان‌ها و اعماق مختلف وارد می‌کنند. طب سوزنی می تواند به تسکین درد و درمان طیف وسیعی از شکایات دیگر کمک کند. با این حال، نحوه دقیق عملکرد آن نامشخص است منبع قابل اعتماد. برخی معتقدند که با متعادل کردن انرژی حیاتی کار می کند، در حالی که برخی دیگر معتقدند که اثر عصبی دارد.

در این مقاله به تفصیل توضیح می‌دهیم که طب سوزنی چیست، چگونه ممکن است کار کند و فواید و خطرات آن چیست.

طب سوزنی چیست؟

 طب سوزنی شامل وارد کردن سوزن در بدن برای تحریک اعصاب حسی در پوست و عضلات است. این ممکن است به درمان درد مزمن منبع مطمئن و سایر شرایط فیزیکی کمک کند.

مرکز درمانی طب سنتی شمیم با کادر درمانی مجرب در رشته های تخصصی داخلی و طب سنتی و  فیزیوتراپی و توانبخشی در کرج شروع بکار کرده و تا الان افتخار دارد توانسته با تلفیق طب رایج با طب سنتی بهترین نتایج درمانی را بدست آورده و موجبات رضایت عزیزان استان کرج و دیگر مراجعین میهمان از شهرستان ها را بدست آورد.

طب سوزنی ریشه در طب سنتی چینی (TCM) دارد و اکنون یک درمان مکمل رایج در سراسر جهان است. چگونه کار می کند؟ TCM توضیح می‌دهد که سلامتی نتیجه تعادل هماهنگ افراط‌های مکمل یین و یانگ از نیروی حیاتی است که به نام چی شناخته می‌شود و «چی» تلفظ می‌شود. مدافعان معتقدند که بیماری نتیجه عدم تعادل این نیروها است.

blank
فیزیوتراپی و توانبخشی کرج | طب سوزنی در کرج

طبق TCM، Qi از طریق نصف النهارها یا مسیرها در بدن انسان جریان دارد. این مریدین ها و جریان های انرژی از طریق 361 نقطه طب سوزنی در بدن قابل دسترسی هستند. قرار دادن سوزن ها در این نقاط با ترکیب های مناسب، جریان انرژی را به حالت تعادل برمی گرداند. یک بررسی در سال 2017 نشان می‌دهد که بسیاری از نقاط طب سوزنی در مکان‌هایی هستند که تحریک می‌تواند بر فعالیت نورون‌های حسی متعدد تأثیر بگذارد.

این سایت ها با نام فیلدهای گیرنده نیز شناخته می شوند. تحریک فیزیکی وارد کردن سوزن در این نقاط ممکن است بر پردازش درد در سیستم عصبی مرکزی و ماهیچه‌ها تأثیر بگذارد و جریان خون را به قسمت‌های خاصی از بدن افزایش دهد. یک متاآنالیز در سال 2018 از اثر طب سوزنی بر درد مزمن نشان داد که این عمل می تواند مزایای تسکین درد قابل تشخیص از دارونما را ارائه دهد. با این حال، مکانیسم دقیق عملکرد طب سوزنی مشخص نیست.

خطرات

همه درمان ها هم خطرات و هم فواید دارند. یک فرد همیشه باید قبل از انجام هر گونه درمانی به دنبال مشاوره پزشکی باشد.

خطرات احتمالی طب سوزنی به شرح زیر است:

ممکن است خونریزی، کبودی و درد در محل‌های تزریق ایجاد شود.
سوزن های استریل نشده ممکن است منجر به عفونت شود.
در موارد نادر، سوزن ممکن است بشکند و به اندام داخلی آسیب برساند.
سازمان غذا و دارو (FDA) سوزن های طب سوزنی را به عنوان ابزار پزشکی تنظیم می کند. ساخت و برچسب زدن آنها باید استانداردهای خاصی را رعایت کند. سوزن‌ها باید استریل، غیرسمی باشند و توسط پزشک مجاز برچسب “فقط برای یک بار استفاده” داشته باشند.

مانند هر درمان مکمل، در موارد مزمن یا شدید، استفاده از طب سوزنی در کنار درمان‌های معمولی توصیه می‌شود.

برای عضویت و مشاهده صفحه اینستاگرام طب سنتی شمیم اینجا کلیلک کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر با متخصصان ومشاوران ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X