عصب سیاتیک: چگونه ستون فقرات و زانوهای شما به هم متصل می شوند؟

عصب سیاتیک

عصب سیاتیک: چگونه ستون فقرات و زانوهای شما به هم متصل می شوند؟

عصب سیاتیک

اکنون اعضای بدن انسان مانند یک زنجیر به هم متصل شده اند. حتی اگر آسیب یا ضربه بزرگی به باسن و چهارسر ران خود تجربه نکرده اید، ممکن است ناگهان احساس کنید که نمی توانید آنها را با قدرت کامل حرکت دهید. این وضعیتی است که ممکن است به دلیل مشکل ستون فقرات ایجاد شود زیرا اعصابی که عملکرد حرکتی چهارگوش را کنترل می کنند بین مهره های ستون فقرات کمری قرار دارند.

اگر آن اعصاب تحریک شوند یا توسط مهره ها گیر کنند، حرکت باسن و چهار ران شما تحت تأثیر قرار می گیرد. ضعف در این نواحی باعث می‌شود که مفاصل زانو سخت‌تر کار کنند و سریع‌تر فرسوده شوند، که توضیح دهنده زانودردی است که ممکن است احساس کنید.

مرکز درمانی طب سنتی شمیم با کادر درمانی مجرب در رشته های تخصصی داخلی و طب سنتی و فیزیوتراپی و توانبخشی کرج فارغ التحصیل از مالزی ، با پروانه طبابت با ارائه بهترین خدمات درمانی در رشته‌های زیبایی، عصب سیاتیک ، رفع بیماری های فشار خون ،  دیابت ، کبد چرب ، مشکلات کمر درد ،  سیاتیک ، ماساژ های لاغری ، آرامشی و … شروع بکار کرده و تا الان افتخار دارد توانسته با تلفیق طب رایج با طب سنتی بهترین نتایج درمانی را بدست آورده و موجبات رضایت عزیزان استان کرج و دیگر مراجعین میهمان از شهرستان ها را بدست آورد.

زانو و ستون فقرات شما بیشتر از آنچه انتظار دارید به هم متصل هستند. مگر اینکه شما یک آسیب بزرگ زانو مانند ACL داشته باشید، درد زانو و علائم مرتبط با آن اغلب ناشی از مشکلاتی در اعصابی است که ستون فقرات را به اندام تحتانی متصل می کند. مشکلات مربوط به اعصابی که در قسمت پایین کمر شما قرار دارند می توانند بر نحوه عملکرد عضلات شما تأثیر زیادی بگذارند.

مشکلات معمولاً با عصب سیاتیک، طولانی ترین و بزرگترین عصب بدن رخ می دهد. این یک عصب مهم است که از کمر تا انگشتان پا امتداد دارد و از پشت زانوها عبور می کند. عصب سیاتیک به ماهیچه های این نواحی مرتبط است، بنابراین هر فشاری که به آن وارد شود می تواند بر نیمه پایینی بدن شما تأثیر بگذارد.

عصب سیاتیک چگونه روی زانو تاثیر می گذارد؟

با افزایش سن (یا مجروح شدن)، دیسک‌های مهره‌ای که از ستون فقرات شما محافظت می‌کنند، ممکن است تحلیل رفته یا برآمده شوند و به اعصاب فشار بیاورند و آنها را تحریک کنند. ریشه های عصب سیاتیک که در قسمت پایین کمر شما قرار دارند، بسته به اینکه کدام دیسک بیرون زده است، احساس درد را منتقل می کند.

اگر عصب فشرده شده در مهره های دوم، سوم یا چهارم کمری باشد، درد ارجاعی توسط زانو دریافت می شود. درد ارجاعی پدیده‌ای است که در آن ناراحتی در مکانی غیر از جایی که علت آن در نتیجه سیگنال‌های درد ارسال می‌شود در طول اعصاب حسی به هم پیوسته احساس می‌شود.

عصب سیاتیک
عصب سیاتیک

سیاتیک چه احساسی خواهد داشت؟

سیاتیک وضعیتی است که زمانی رخ می دهد که این عصب فشرده یا تحریک شود. اغلب به صورت کمردردی شروع می شود که ناراحتی را به پا و زانو می رساند. این همچنین ممکن است باعث شود که ناراحتی به پایین باسن، قسمت بیرونی ساق پا و سایر قسمت های بدن متصل به این نواحی تابیده شود.

با این حال، تحریک عصبی در سطح پایین ممکن است همیشه به عنوان درد پشت یا پا احساس نشود. اعصاب گیر کرده همچنین می تواند باعث شود که عضلات شما به درستی کار نکنند و محافظتی که مفاصل زانو شما نیاز دارند را از بین ببرد و باعث ناراحتی شود. این درد همچنین ممکن است به صورت گزگز یا بی حسی در پاها و پاها ظاهر شود. اگرچه سیاتیک شایع و قابل درمان است، اما در موارد شدید می تواند کاملاً ناتوان کننده باشد.

چگونه می توانم بفهمم که سیاتیک دارم؟

سیاتیک با شرایط خاصی از جمله بارداری، آرتروز، بیماری دژنراتیو دیسک و فتق یا برآمدگی دیسک مرتبط است. پزشکانی که مشکوک به سیاتیک هستند، ممکن است از بیماران خود بخواهند که برخی ورزش ها را انجام دهند یا تحت اشعه ایکس و آزمایش های مشابه قرار گیرند.

نکات درمانی که می توانید برای مدیریت زانو درد دنبال کنید:

بسته به تشخیص پزشک شما، آنها می توانند یک برنامه درمانی خاص ایجاد کنند که به علت اصلی مشکل شما رسیدگی می کند و به شما در تسکین درد زانو کمک می کند. جراحی اغلب اولین گزینه ای نیست که متخصص برای درمان شما پیشنهاد می کند.

می توانید از پزشک خود انتظار داشته باشید که فیزیوتراپی، اصلاح وضعیت بدن و مراقبت از خود را برای کمک به بهبودی توصیه کند.

عصب سیاتیک
عصب سیاتیک
در اینجا چند نکته درمانی وجود دارد که می توانید برای کمک به مراقبت از بدن خود رعایت کنید:
فیزیوتراپی:

در بسیاری از برنامه های درمانی محافظه کارانه، فیزیوتراپی به خصوص اگر درد شدید باشد و نیاز به اقدامات درمانی طولانی مدت داشته باشد، ترجیح داده می شود. فیزیوتراپ شما می تواند تمرینات و راهکارهایی را به شما آموزش دهد تا با خیال راحت از شر زانو درد خلاص شوید، شما را برای شعله ور شدن در آینده آماده کند و وضعیت کلی شما را بهبود بخشد تا بتوانید فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید. سرد و گرم درمانی یا داروهای ضد التهاب نیز ممکن است با فیزیوتراپی برای کاهش تورم ترکیب شوند.

اصلاح وضعیت بدنی:

حفظ وضعیت بدنی خوب باعث می شود که کمر، باسن، زانوها و پاهای شما کاملاً در یک راستا باشند. یک وضعیت خوب، فشار را بر روی کمر شما حفظ می کند و به تثبیت بقیه قسمت های پایین بدن کمک می کند. یادگیری مکانیک مناسب بدن، استفاده از تکنیک های ایمن بلند کردن بدن، و ایستادن وضعیت بدن شما از بدتر شدن علائم جلوگیری می کند.

مراقبت از خود:

بدن شما از عادات مهم مراقبت از خود مانند حفظ وزن سالم، انجام تمرینات و حرکات کششی که می تواند عضلات پشت شما را تقویت کند و استراحت زیاد سود می برد. اگر به درستی از خود مراقبت کنید، مدیریت درد آسان تر خواهید بود.

داشتن بدنی سالم کلید زندگی کامل و فعال است. در گروه ستون فقرات و توانبخشی، ما متعهد هستیم که به بیماران خود کمک کنیم تا از شرایط ناخوشایند یا آسیب‌هایی که آنها را عقب نگه می‌دارند، بهبود یابند.

برای عضویت و مشاهده صفحه اینستاگرام طب سنتی شمیم اینجا کلیلک کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر با متخصصان ومشاوران ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X