آیا بعد از فیزیوتراپیست شدن می توانید پزشک شوید؟

فیزیوتراپی و توانبخشی کرج | طب سوزنی در کرج

آیا بعد از فیزیوتراپیست شدن می توانید پزشک شوید؟

فیزیوتراپیست شدن

فیزیوتراپیست ها در حال حاضر بسیاری از مهارت ها و رفتارهای شخصی لازم برای تبدیل شدن به یک پزشک یا سایر حرفه های پزشکی را دارند. با این حال محدودیت‌هایی برای فیزیوتراپیست‌ها در رابطه با تشخیص و تجویز دارو وجود دارد که می‌تواند باعث شود که آنها بخواهند خارج از تخصص خود گسترش یابند تا بتوانند درمان‌های جدیدی را به بیماران خود ارائه دهند. در این وبلاگ به الزامات دکتر شدن برای فیزیوتراپیست ها می پردازیم.

پس آیا پس از فیزیوتراپیست شدن می توانید پزشک شوید؟ برای اینکه پس از یک فیزیوتراپیست، پزشک شوید، باید آموزش های بیشتری را طی کنید. در انگلستان، این شامل 4-7 سال دانشکده پزشکی است. راه های جایگزینی برای گسترش دانش شما از جمله CPD یا دوره حرفه ای پزشک بالینی پیشرفته وجود دارد، اما اینها به تنهایی مسیر مستقیمی برای دکتر شدن نیستند.

مرکز درمانی طب سنتی شمیم با کادر درمانی مجرب در رشته های تخصصی داخلی و طب سنتی و  فیزیوتراپی و توانبخشی در کرج شروع بکار کرده و تا الان افتخار دارد توانسته با تلفیق طب رایج با طب سنتی بهترین نتایج درمانی را بدست آورده و موجبات رضایت عزیزان استان کرج و دیگر مراجعین میهمان از شهرستان ها را بدست آورد.

چگونه پس از فیزیوتراپیست شدن پزشک می شوید؟

اگر می خواهید رشته های مراقبت های بهداشتی را تغییر دهید، آموزش مورد نیاز به تجربه و صلاحیت شما بستگی دارد. این اخیراً توسط دولت از طریق فرصت‌های آموزشی انعطاف‌پذیرتر آسان‌تر شده است، زیرا آنها پتانسیل افراد شاغل در صنعت را می‌شناسند و می‌خواهند به آنها در دستیابی به اهداف شغلی خود کمک کنند. با این حال، برای تبدیل شدن به یک پزشک کاملاً واجد شرایط در انگلستان، هنوز هم باید 4-7 سال در دانشکده پزشکی بگذرانید.

مدرک پزشکی معمولاً 5 سال طول می کشد. یکی از موضوعاتی که معمولاً در طول دوره به آن پرداخته می شود، رفتارهای بهداشتی، سیستم اسکلتی عضلانی، تنفسی و گوارشی است که ممکن است قبلاً به عنوان یک فیزیوتراپ با برخی از آنها آشنا باشید.

دوره‌های مدرک پزشکی معمولاً از طریق فعالیت‌های عملی مختلف مانند تمرین آناتومی و تمرین‌های شبیه‌سازی، همراه با ارزیابی آنلاین یا کتبی ارزیابی می‌شوند. تکمیل این دوره همچنین می تواند به نقش های دیگر مراقبت های بهداشتی مانند محققان، دانشمندان ژنتیک و مدرسان منجر شود.

برای عضویت و مشاهده صفحه اینستاگرام طب سنتی شمیم اینجا کلیلک کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر با متخصصان ومشاوران ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X