آیا طب سوزنی تحت پوشش مدیکر است؟

آیا طب سوزنی تحت پوشش مدیکر است؟

 مزیت مدیکر

طب سوزنی عملی است که در آن سوزن‌های ریز را در نواحی خاصی از بدن برای تسکین درد و بازگرداندن جریان انرژی به کار می‌برند. در سال 2020، Medicare شروع به پوشش طب سوزنی به عنوان درمانی برای کمردرد کرد.

به گفته مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه، طب سوزنی می تواند به تسکین درد گردن و کمر و ناراحتی ناشی از آرتروز و زانو درد کمک کند.

افرادی که سردردهای میگرنی دارند نیز ممکن است از اثرات طب سوزنی بهره مند شوند.

در حال حاضر، Medicare تا 12 جلسه درمان طب سوزنی را برای افراد مبتلا به کمردرد مزمن تأمین می کند. فرد بیمه شده باید 20٪ از هزینه ای را که Medicare برای پوشش تأیید می کند، بپردازد، زیرا بخش B مربوط به طب سوزنی است و بیمه مشترک اعمال می شود.

مرکز درمانی طب سنتی شمیم با کادر درمانی مجرب در رشته های تخصصی داخلی و طب سنتی و  فیزیوتراپی و توانبخشی در کرج شروع بکار کرده و تا الان افتخار دارد توانسته با تلفیق طب رایج با طب سنتی بهترین نتایج درمانی را بدست آورده و موجبات رضایت عزیزان استان کرج و دیگر مراجعین میهمان از شهرستان ها را بدست آورد.

با این برنامه فرد می تواند تا 12 جلسه درمانی را در یک پنجره 90 روزه دریافت کند.

پوشش جلسات بعدی برای کسانی که درد مزمن دارند که علائم آنها پس از 12 جلسه اول بهبود می یابد، در دسترس است.

این مقاله به بررسی پوشش Medicare در مورد طب سوزنی برای کمردرد، سایر درمان های تایید شده توسط Medicare و نحوه عملکرد طب سوزنی می پردازد.

آیا Medicare طب سوزنی را پوشش می دهد؟

در 21 ژانویه 2020، مراکز خدمات مدیکر و مدیکید (CMS) اعلام کردند که خدمات طب سوزنی را برای کمک به درمان کمردرد مزمن پوشش خواهند داد.

پیش از این، Medicare طب سوزنی را برای درمان هیچ بیماری پوشش نمی داد. Medicare قسمت B بخشی است که این درمان ها را پوشش می دهد، زیرا این بخش شامل درمان های پزشکی غیر بیمارستانی است.

حکم جدید پوشش مدیکر را برای حداکثر 12 جلسه در یک دوره 90 روزه فراهم می‌کند و در صورت بهبود علائم، امکان هشت جلسه اضافی را نیز فراهم می‌کند.

فیزیوتراپی و توانبخشی کرج | طب سوزنی در کرج
فیزیوتراپی و توانبخشی کرج | طب سوزنی در کرج

با این حال، Medicare بر اساس تحقیقات موجود در مورد اثرات ماندگار درمان‌های طب سوزنی، تنها تا 20 جلسه را در یک دوره 12 ماهه پوشش می‌دهد.

برای اینکه این برنامه طب سوزنی را پوشش دهد، پزشکی که آن را انجام می دهد باید پزشک باشد. از طرف دیگر، دستیار پزشک، پزشک پرستار یا متخصص مراقبت های بهداشتی می توانند این درمان را انجام دهند، تا زمانی که دارای آموزش در سطح کارشناسی ارشد یا دکترا در طب سوزنی و مجوز دولتی برای انجام طب سوزنی باشند.

Medicare پوشش بهبود یافته طب سوزنی را به عنوان بخشی از یک تلاش رو به رشد برای کمک به مردم برای دسترسی به مدیریت درد غیر مخدری اعمال کرده است.

با توجه به بیانیه مطبوعاتی که تصمیم به گسترش پوشش این تکنیک را اعلام کرد، CMS چندین مطالعه را بررسی کرد که از استفاده از طب سوزنی در درمان کمردرد پشتیبانی می کرد.

آیا برنامه های Medicare Advantage طب سوزنی را پوشش می دهد؟

Medicare Advantage جایگزینی برای Medicare سنتی است. فردی که دارای این طرح است برای قطعات A، B و D به یک شرکت بیمه خصوصی پرداخت می کند. این پوشش شامل مراقبت های بیمارستانی، مراقبت های پزشکی و داروهای تجویزی می شود. برخی از افراد این خط‌مشی‌ها را انتخاب می‌کنند زیرا خدمات اضافی مانند مراقبت از دندان یا چشم را نیز پوشش می‌دهند.

طرح‌های Medicare Advantage همان سطح پوششی را که Medicare سنتی ارائه می‌کند، شامل همان رویه‌ها و درمان‌های پزشکی ارائه می‌کند. بنابراین، این برنامه طب سوزنی برای کمردرد را نیز پوشش می دهد.

با این حال، برخی از برنامه‌های Medicare Advantage ممکن است پوشش طب سوزنی را برای درمان سایر شرایط گسترش دهند. کسر و پرداخت مشترک ممکن است همچنان اعمال شود. بسیاری از این برنامه‌ها از یک فرد می‌خواهند که ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی را از یک شبکه محدود انتخاب کند، الزامی که ممکن است به متخصصان طب سوزنی نیز گسترش یابد. برنامه‌های دیگر از یک پزشک می‌خواهد تا قبل از اینکه Medicare هزینه‌ها را پوشش دهد، افراد را به متخصص طب سوزنی ارجاع دهد.

افرادی که دارای طرح مزیت مدیکر هستند ممکن است بخواهند برای لیستی از متخصصان مراقبت های بهداشتی درون شبکه و شفاف سازی در مورد سطح پوشش طب سوزنی با ارائه دهنده بیمه خود تماس بگیرند.

برای عضویت و مشاهده صفحه اینستاگرام طب سنتی شمیم اینجا کلیلک کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر با متخصصان ومشاوران ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X