آیا تغییر آنچه می‌خورم می‌تواند کنترل تشنج‌های من را بهبود بخشد؟

فیزیوتراپی و توانبخشی کرج | طب سوزنی در کرج

آیا تغییر آنچه می‌خورم می‌تواند کنترل تشنج‌های من را بهبود بخشد؟

کنترل تشنج‌

غذاها می توانند عملکرد مغز را تغییر دهند، اما اطلاعات قابل اعتماد در مورد توصیه های خاص کمیاب است. ما می دانیم که سطوح بسیار پایین قند در خون می تواند باعث تشنج در برخی از افراد، به خصوص افراد دیابتی که بیش از حد انسولین مصرف می کنند، شود.

بنابراین، اگر صرع دارید، منطقی است سعی کنید به طور منظم غذا بخورید و یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید. با این حال، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد افت خفیف سطح قند خون که معمولاً به عنوان “هیپوگلیسمی” شناخته می شود، ارتباطی با تشنج یا صرع دارد.

آیا ویتامین ها، گیاهان دارویی یا اسیدهای آمینه می توانند به درمان تشنج کمک کنند؟

مطالعات تحقیقاتی نتوانسته است گزارش های افرادی را که به نظر می رسد به این مواد پاسخ می دهند تأیید کند. گزارش های مجزا از چند مورد می تواند گمراه کننده باشد. ما نباید درمان های امیدوارکننده را نادیده بگیریم، اما افراد مبتلا به صرع عاقلانه هستند که تا زمانی که شواهد محکمی مبنی بر کارآمد بودن آن وجود نداشته باشد، از درمان استفاده نکنند.

بیشتر مکمل های غذایی در واقع دارو هستند. احتمالاً اکثر آنها تأثیر واقعی بر کنترل تشنج ندارند، اما می توانند عوارض جانبی داشته باشند و برخی ممکن است خطرناک باشند.

مرکز درمانی طب سنتی شمیم با کادر درمانی مجرب در رشته های تخصصی داخلی و طب سنتی و  فیزیوتراپی و توانبخشی در کرج شروع بکار کرده و تا الان افتخار دارد توانسته با تلفیق طب رایج با طب سنتی بهترین نتایج درمانی را بدست آورده و موجبات رضایت عزیزان استان کرج و دیگر مراجعین میهمان از شهرستان ها را بدست آورد.

فیزیوتراپی و توانبخشی کرج | طب سوزنی در کرج
فیزیوتراپی و توانبخشی کرج | طب سوزنی در کرج

آیا کمبود ویتامین باعث تشنج می شود یا تشدید می کند؟

تنها کمبود ویتامین شناخته شده برای ایجاد یا تشدید تشنج، کمبود ویتامین B6 (پیریدوکسین) است. این کمبود عمدتاً در نوزادان و نوزادان رخ می دهد و باعث تشنج هایی می شود که کنترل آن سخت است. در برخی موارد، پزشک ممکن است در حین ثبت نوار مغزی، ویتامین را از طریق IV به نوزاد بدهد. اگر EEG به طور چشمگیری بهبود یابد، نشان می دهد که کمبود B6 وجود دارد. برخی از پزشکان همچنین ممکن است ویتامین B6 را در کودکان بزرگ‌تر با تشنج‌های غیرقابل کنترل امتحان کنند، اما شواهد محکمی مبنی بر مفید بودن آن وجود ندارد. کنترل تشنج‌

آیا سطوح پایین مواد معدنی در بدن می تواند بر فعالیت تشنج تأثیر بگذارد؟

مواد معدنی مواد مغذی ضروری هستند. سطوح پایین مواد معدنی سدیم، کلسیم و منیزیم می تواند فعالیت الکتریکی سلول های مغز را تغییر داده و باعث تشنج شود.

چه عواملی باعث کاهش سطح مواد معدنی در بدن می شود؟

کمبود مواد معدنی نادر است مگر اینکه سوء تغذیه عمومی شدید وجود داشته باشد، اما عوامل زیر ممکن است بر سطوح مواد معدنی در بدن تأثیر بگذارد:

سطوح پایین سدیم ممکن است توسط داروهایی مانند دیورتیک ها (قرص های آب) یا کاربامازپین و اکسکاربازپین (تگرتول، کارباترول، تری لپتال)، مصرف بیش از حد آب یا اختلالات هورمونی ایجاد شود.
سطوح پایین کلسیم اغلب ناشی از بیماری کلیوی یا اختلالات هورمونی است. آنها همچنین ممکن است با سطوح پایین منیزیم مرتبط باشند.
سطوح پایین منیزیم می تواند نتیجه سوء مصرف مزمن الکل و تغذیه نامناسب باشد. سطوح پایین منیزیم می تواند منجر به تشنج و همچنین باعث کاهش سطح کلسیم شود.

آیا باید مواد معدنی اضافی مصرف کنم؟

افراد مبتلا به صرع به ندرت نیاز به مصرف سدیم، کلسیم یا منیزیم اضافی برای کنترل تشنج دارند. اگر پزشک متوجه شد که سطح بدن شما پایین است و هیچ اختلال زمینه ای شناسایی نشده است، ممکن است منطقی باشد که رژیم غذایی خود را تغییر دهید یا مکمل های معدنی مصرف کنید. کنترل تشنج‌

مصرف دوزهای اضافی از برخی مواد معدنی می تواند به جلوگیری از عوارض جانبی که ممکن است به دنبال استفاده طولانی مدت از برخی داروهای تشنج رخ دهد، کمک کند. اطلاعات خاصی را در مورد داروهایی که مصرف می کنید بررسی کنید تا ببینید آیا این برای شما صدق می کند یا خیر.

 

برای عضویت و مشاهده صفحه اینستاگرام طب سنتی شمیم اینجا کلیلک کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر با متخصصان ومشاوران ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X